Amatorska Liga Orlika wystartowała - podsumowanie I kolejki

Amatorska Liga Orlika organizowana przez STS Gryf Gmina Zamość wystartowała 13 kwietnia o godz. 20.00 na kompleksie Moje Boisko Orlik w Żdanowie. W rozgrywkach bierze udział 10 amatorskich drużyn z powiatu zamojskiego, w tym 4 drużyny stricte reprezentujące Gminę Zamość, są to Echo Zawada Oldboje, Amatorzy GRYF, Płoszczanin Płoskie oraz Gmina Zamość. Drużyny grają systemem każdy z każdym, w jednym tygodniu odbywa się jedna kolejka tj. 5 meczów: w poniedziałki od godziny 19.00 trzy mecze i we czwartki od godziny 20.00 dwa mecze. O kolejności końcowej drużyn w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów.
W pierwszej, jakże emocjonującej kolejce, w meczu derbowym miasta i gminy starły się drużyny Hetmana Oknoplastu i Gminy Zamość gdzie po zaciętej i wyrównanej walce drużyna gminna musiała uznać wyższość Hetmana ulegając 6:5, drużynie Gminy Zamość zabrakło w tym spotkaniu konsekwencji w ustawieniu formacji i spokoju przy korzystnym dla siebie wyniku.Drugim meczem derbowym było spotkanie Amatorów z ekipą Echo z Zawady, mecz zakończył się wynikiem 8:4 na korzyść Amatorów, szalę na korzyść Amatorów przy wyniku 3:3 przeważył Paweł Łopuszyński odbierając rywalowi piłkę w okolicach połowy boiska i strzelając gola po indywidualnej akcji. W trzecim meczu kolejki zwycięzca edycji Jesień 2014 drużyna LHS przegrała niespowdziewanie 4:0 z drużyną Predators ze Szczebrzeszyna, zapewne stało się tak gdyż było to pierwsze wyjście na orlik po sezonie halowym o czym powiedział szef ekipy LHS Łukasz Jakubczak. W kolejnym meczu nowa drużyna w lidze- Krzesło Udrycze uległa Spadochroniarzom 0:4. W tym meczu o wyniku przesądziło doświadczenie oraz konsekwencja w grze Spadochroniarzy od których drużyna z Udrycz pewnie się sporo nauczy. W ostatnim meczu Prawnicy Interbaum bardzo pewnie 9:1 pokonali Płoszczanina, nie przeszkodził im nawet brak pierwszego bramkarza Roberta Obszańskiego, który wszedł na boisko dopiero na początku drugiej połowy.
Najlepsza szóstka zawodników I kolejki: Sokołowski Mariusz, Marek Pawlak, Radosław Teterycz, Paweł Łopuszyński, Paweł Firlej, Mariusz Kycko.

Bartłomiej Przyczyna